HAKKIMIZDA


 

Avukat Ahmet Faik Oktay tarafından kurulan OKTAY HUKUK & DANIŞMANLIK, hukuk danışmanlığı ve avukatlık hizmetleri vermekte olup; her türlü hukuki uyuşmazlığın en kısa yoldan ve müvekkilin menfaatine en uygun şekilde çözümlenmesini, her derecede yargı organları, alternatif çözüm yolları, resmi ve özel kişi, kurul ve kurumlar nezdinde sağlamak için hukuki bilgi ve tecrübelerini adalet hizmetine ve kişilerin yararlanmasına tahsis etmektedir. Bu hizmeti verirken, bilimin ve teknolojinin tüm imkânlarından yararlanmakta, avukatlık mesleğinin onuruna, avukatlık unvanının gerektirdiği saygı ve güvene, Avukatlık Meslek İlke ve Kuralları’ na uygun şekilde hareket etmektedir.

 

ÖNCELİKLERİMİZ

 

- Müvekkillerin, danışanların veya müvekkil adaylarının mesleki ve özel hayata dair paylaşmış olduğu tüm bilgileri, sır saklama yükümlülüğü çerçevesinde özenle saklıyoruz.


- Dürüstlük, şeffaflık, karşılıklı güven ve bilgi paylaşımını ön planda tutuyoruz.

 

- Müvekkillerle güçlü ilişkiler kurarak, başarıyı ve mutluluğu paylaşıyoruz. Takım ruhunu, yaratıcılığı, heyecanı ve sürekli gelişimi önemsiyoruz.

 
- Hukuki ihtilafların analizinde ve çözüm sürecinde farklı bakış açıları ile değerlendirmelerde bulunuyor, en kısa sürede ve en az maliyetle çözüme ulaşılması için çalışıyoruz.

 

-Her durum veya olayın kendine has özelliklerine ve müvekkillerimizin / danışanlarımızın ihtiyaçlarına uygun çözüm önerileri sunuyoruz.


- Başlamış ve/veya başlayacak olan hukuksal sürecin riskleri ve doğurabileceği sonuçlar hakkında sürecin her aşamasında bilgilendirme yapıyoruz.

 

- Mesleğin icrasında yüklenilen görevlerin, mesleğin kutsallığına yakışır bir şekilde, özen ve doğruluk içinde yerine getirilmesi ve avukatlık unvanının gerektirdiği saygı ve güvene uygun biçimde davranılması konusunda azami özen gösteriyoruz.